TR | EN
Sosyal Medya Ofisi

Üniversitenin internet alanında sosyal medya uygulamaları ile görünürlüğünü ve tanınırlığını sağlar. Sosyal medya mecrasındaki gelişmelerin analizlerini yapıp raporlar. Hazırlanan proje ve etkinliklerle Üniversitenin kurumsal imajını geliştirecek faaliyetler yürütür.

Üniversite ve birimlerinin internet sitelerinin güncelliğinin kontrol ve denetimini sağlar. Kurumsal kültürün gelişimine katkı sağlayacak faaliyetler ile birlikte yazılı ve görsel basına ilişkin hazırlık, düzenleme ve yayın süreçlerini takip eder. Medya Birimi tarafından üretilen elektronik içeriğin sosyal medya mecraları yoluyla sunumunu gerçekleştirir.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sosyal Medya Yayın Esasları

A.   TWITTER

1. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) resmi Twitter hesabı: EsoguWeb'dir.

2. Bu hesap dışında, ESOGÜ isim ve logosunu kullanarak sosyal medyada yer alan diğer tüm hesaplar fake/parodi hesaptır. Bu hesapların yaptığı paylaşımlardan, sosyal medya etkileşimlerinden doğacak hiçbir hukuki sorumluluk ESOGÜ'ye ait değildir.

3. Twitter hesabı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından temel olarak kamuoyunu bilgilendirme amaçlı kullanılmaktadır.

4. Bir kullanıcının Twitter aracılığıyla ESOGÜ'yü takip etmesi, ESOGÜ'nün bu kullanıcıyı takip etmesini gerektirmemektedir.

5. EsoguWeb'de paylaşılan takipçilerinin ilgisini çekebilecek iletiler Twitter kullanıcıları ve takipçileri ile yeniden paylaşabilir (retweet). Bununla birlikte, bu yeniden paylaşımlar ESOGÜ'nün konu ile ilgili resmi görüşlerini yansıtmamakta, sorumluluk alanına girmemektedir.

6. Twitter’ın servis dışı kaldığı durumlarda söz konusu hesaba erişilememesi ESOGÜ'nün sorumluluğu dışındadır.

7. ESOGÜ, Twitter üzerinden herhangi bir şekilde iletilen soru, yorum ve eleştirilere bu platform üzerinden yanıt vermekle yükümlü değildir.

8. ESOGÜ'nün resmi Twitter hesabı dışında, ESOGÜ mensupları, kulüpleri, birim hesapları tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan paylaşımlar, yorum ve değerlendirmeler hesap sahibi ve yöneticilerinin kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Bu Twitter hesaplarının yapacakları yorum ve değerlendirmeler sonucunda doğabilecek hukuki sorumluluk ESOGÜ'ye ait değildir.

 

B.   FACEBOOK

1. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) resmi Facebook hesabı EsoguWEB'dir.

2. Bu hesap dışında, ESOGÜ isim ve logosunu kullanarak sosyal medyada yer alan diğer tüm hesaplar fake/parodi hesaptır. Bu hesapların yaptığı paylaşımlardan, sosyal medya etkileşimlerinden doğacak hiçbir hukuki sorumluluk ESOGÜ'ye ait değildir.

3. Facebook hesabı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından temel olarak kamuoyunu bilgilendirme amaçlı kullanılmaktadır.

4. Bir kullanıcının Facebook aracılığıyla ESOGÜ'yü takip etmesi, ESOGÜ'nün bu kullanıcıyı takip etmesini gerektirmemektedir.

5. EsoguWeb'de paylaşılan takipçilerinin ilgisini çekebilecek iletiler Facebook kullanıcıları ve takipçileri ile yeniden paylaşabilir. Bununla birlikte, bu yeniden paylaşımlar ESOGÜ'nün konu ile ilgili resmi görüşlerini yansıtmamakta, sorumluluk alanına girmemektedir.

6. Facebook’ın servis dışı kaldığı durumlarda söz konusu hesaba erişilememesi ESOGÜ'nün sorumluluğu dışındadır.

7. ESOGÜ, Facebook üzerinden herhangi bir şekilde iletilen soru, yorum ve eleştirilere bu platform üzerinden yanıt vermekle yükümlü değildir.

8. ESOGÜ'nün resmi Facebook hesabı dışında, ESOGÜ mensupları, kulüpleri, birim hesapları tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan paylaşımlar, yorum ve değerlendirmeler hesap sahibi ve yöneticilerinin kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Bu Facebook hesaplarının yapacakları yorum ve değerlendirmeler sonucunda doğabilecek hukuki sorumluluk ESOGÜ'ye ait değildir.

 

C.   YOUTUBE

1. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) resmi Youtube kanalı  ESOGUBASIN'dır.

2. Bu kanal dışında, ESOGÜ isim ve logosunu kullanarak sosyal medyada yer alan diğer tüm hesaplar fake/parodi hesaptır. Bu hesapların yaptığı paylaşımlardan, sosyal medya etkileşimlerinden doğacak hiçbir hukuki sorumluluk ESOGÜ'ye ait değildir.

3. YouTube kanalı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından temel olarak kamuoyunu bilgilendirme amaçlı kullanılmaktadır.

4. Bir kullanıcının YouTube aracılığıyla ESOGÜ kanalına abone olması ESOGÜ'nün bu kullanıcının kanalına abone olmasını gerektirmemektedir.

5. YouTube’un servis dışı kaldığı durumlarda söz konusu hesaba erişilememesi ESOGÜ'nün sorumluluğu dışındadır.

6. ESOGÜ, YouTube üzerinden herhangi bir şekilde iletilen soru, yorum ve eleştirilere bu platform üzerinden yanıt vermekle yükümlü değildir.

7. ESOGÜ'nün resmi YouTube kanalı dışında, ESOGÜ mensupları, kulüpleri, birim hesapları tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan paylaşımlar, yorum ve değerlendirmeler hesap sahibi ve yöneticilerinin kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Bu YouTube kanallarının yapacakları yorum ve değerlendirmeler sonucunda doğabilecek hukuki sorumluluk ESOGÜ'ye ait değildir.

 

D.   FLICKR

1. ESOGÜ'nün Flickr ekran adı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, hesabının adresi ise esogu'dür.

2. Bu kanal dışında ESOGÜ isim ve logosunu kullanarak sosyal medyada yer alan diğer tüm hesaplar fake/parodi hesaptır. Bu hesapların yaptığı paylaşımlardan, sosyal medya etkileşimlerinden doğacak hiçbir hukuki sorumluluk ESOGÜ'ye ait değildir.

3. Flickr hesabı ESOGÜ tarafından temel olarak ESOGÜ Rektörlük makamına yapılan ziyaretlerin görsellerini ziyaretçilerle paylaşmak amaçlı kullanılmaktadır. ESOGÜ tarafından Flickr üzerinden paylaşılan görsel öğelerin telif veya kullanım hakları ESOGÜ'ye ait olup, bu öğelerin kullanıcılar tarafından kullanılması için ESOGÜ'den izin alınması gerekmemektedir.

4. Bir kullanıcının Flickr aracılığıyla ESOGÜ'yü takip etmesi, ESOGÜ hesabının da bu kullanıcıyı takip etmesini gerektirmemektedir.

5. Flickr’ın servis dışı kaldığı durumlarda söz konusu hesaba erişilememesi ESOGÜ'nün sorumluluğu dışındadır.

6. ESOGÜ'nün resmi Flickr hesabı dışında, ESOGÜ mensupları, kulüpleri, birim hesapları tarafından yapılan paylaşımlar, yorum ve değerlendirmeler hesap sahibi ve yöneticilerinin kendi görüşlerini yansıtmaktadır. Bu Flickr hesaplarının yapacakları yorum ve değerlendirmeler sonucunda doğabilecek hukuki sorumluluk ESOGÜ'ye ait değildir.